Co jeść podczas ciąży? Sprawdź oraz dbaj o zdrowie

Prawidłowa dieta jest posadą stosownego samopoczucia matki oraz rozwoju stworzonego przez nas dziecka. Nie należy żywić się za dwoje, jest to najogromniejszy błąd, przyszłych mam, potrzebne jest tylko 300 kalorii więcej niż prostej diecie. W ciąży może się przytyć od 9 do 12 kilogramów, większy przyrost to niebezpieczeństwo cukrzycy i nadciśnienie oraz późniejsze trudności z powrotem do wagi sprzed ciąży. W diecie dam ciężarnych trzeba uwzględniać wapń, jakiego najwięcej jest w mleku, przetworach mlecznych, brokułach oraz łososiu.

Dodatkowo dieta ciężarnych kobiet powinna być bogata w białko zawarte w jajkach, tuńczyku, orzechach, kiełkach. Pamiętać trzeba też o żelazie, jakiego bogatym źródłem są czerwone mięso, szpinak, soja, suszone owoce. Do tego niemało warzyw i owoców co zapewni przyszłej mamie zgodną ilość witamin oraz minerałów. Kobieta w ciąży pożąda więcej snu oraz relaksu. Wobec tego przyda się codzienna drzemka oraz odpoczynek z nogami dźwigniętymi lekko do góry. Taka pozycja ma okazję zmniejszyć opuchliznę nóg oraz zapobiec żylakom. Dama w ciąży powinna starać się rozluźnić, unikać stresów i poprawiać własne samopoczucie w każdy możliwy i przyjemny sposób np. czytać książkę, oglądając telewizję, odprężenie w ciepłej kąpieli – poleca to kalendarz ciąży. Wolno uczęszczać na masaże, uprawiając jogę dla pań ciężarnych i w głównej mierze niemało przebywać na świeżym powietrzu. Umiarkowany drobny wysiłek prawidłowo wpływa na krążenie, dzięki czemu do maluszka łatwiej dociera tlen oraz składniki odżywcze.

W następstwie tego podczas ciąży należałoby jest uprawiać dozwoloną gimnastykę i uczęszczać do szkoły rodzenia. Nie można uprawiać niemniej jednak sportów urazowych oraz unikać generalnych porządków. Po ślicznych, czasem męczących dziewięciu miesiącach nadchodzi najwyższy czas rozwiązanie oraz spotkania maluszkiem. Każdy poród przebiega trochę inaczej, wobec tego należałoby dowiedzieć się czego wolno spodziewać się na sali porodowej. Niesłychanie należytym informatorem okazują się zajęcia w szkole rodzenia oraz rozmowa z doktorem prowadzącym lub też położną. Żaden jednak lekarz, położna czy inna osoba nie jest w stanie określić dogłębnie, jak będzie przebiegał poród konkretnej kobiety.

Dodaj komentarz