Co warto zobaczyć w Rewalu?

Zwiedzając morskie miejscowości, nie moglibyśmy pominąć nabrzeża, nie zajrzawszy najpierw do Rewalu. Może się okazać, że to miejsce zrobi na nas ekscentryczne wrażenie ze względu na to, że tutejsze atrakcje są tak nowatorskie, a jednocześnie tak bez wątpienia wpasowują się w klimat tego miejsca. Od samego początku będzie nam wobec tego towarzyszyć uczucie ekscytacji, a jeśli od razu zechcemy odbyć długi spacer po okolicy, należałoby uwzględnić wszelkie te punkty, z jakich najprawidłowiej będziemy mogli ujrzeć to, co jest tu najpiękniejsze. Nie zaszkodzi zatem wybrać się na architekturę widokową, lub na taras widokowy – z obydwu miejsc będziemy w stanie podziwiać doskonały krajobraz oraz napełniać się ciszą, nawet stojąc w grupce ludzi.

Jest to najzwyczajniej w świecie obraz jakby żywcem namalowany przez pierwszorzędnego artystę i stąd naturalnie ta cisza, kiedy brakuje słów. Ta nieduża miejscowość skrywa w sobie wiele tajemnic, w następstwie tego również nie wolno jej poznać od tak. Trzeba poświęcić jej trochę więcej swojego czasu, a wtenczas będziemy w stanie spojrzeć na niektóre obiekty z całkiem innej perspektywy, jak na przykład na pomnik rybaka, czy na duże stalowe wieloryby, ustawione w centrum. Poszukiwanie odpowiedzi jest identycznie ekscytujące, co samo zwiedzanie i doświadczanie rozmaitych przeżyć na widok atrakcji, których wolno dotknąć fizycznie, jak oraz każdym zmysłem. Kiedy tak właściwie wsiądziemy do wiekowej ciuchci, na pewno będziemy mogli określić taką podróż, jako bardzo romantyczną, a równocześnie poczujemy przypływ jakiegoś sentymentalizmu za tym, co dawne i czego nie odszukamy w dziennym życiu.

Całkowicie inaczej może być wtenczas, gdy będziemy przechadzać się aleją zakochanych. Tu wprost poczujemy się, jakbyśmy zostali zamknięci w szekspirowskim klimacie Romea i Juli, których rzeźby będą nas witać jak starzy przyjaciele, których pamiętamy ze szkoły podstawowej, a równolegle spojrzymy na nich z perspektywy osobistych doświadczeń, całkiem inaczej, niż wtedy. Wyjedziemy z Rewalu odmienieni, możemy być tego pewni oraz nie musimy za niezmiernie się zdumiewać, jeżeli wkrótce po tym zaczniemy tęsknić za magią tego miejsca.

Dodaj komentarz