Dbajmy o stawy kolanowe – przetestuj, co doradza doktor

Kiedy tak właściwie jesteśmy młodzi, wydaje nam się, że nigdy się to nie zmieni, nic nie będzie nam dolegało oraz mamy wprost poczucie nieśmiertelności oraz niezniszczalności. To kłopotliwe rzeczywistość często sprawdza te poglądy dając nam jasno do zrozumienia, że jesteśmy wyłącznie kruchymi istotami, które mimo gigantycznej woli życia jest bardzo łatwo zniszczyć. Kiedy działają bez zarzutu, mimo prowadzonej przez nas niedbałości, nie odczuwamy jakichkolwiek dokuczliwości a nawet jeżeli posiadamy niewielkie przypadłości, to bagatelizujemy je.

Dopóki chodzimy normalnie nic nam nie przeszkadza, to przykre kiedy pojawia się większy kłopot niespodziewanie okazuje się ja wybitnie niezbędne do naszego szczęścia jest prawidłowe aktywność stawów, przede wszystkim kolanowych, jakie zezwalają nam na pokonywanie znacznych odległości pieszo i banalne załatwianie wszystkich spraw, bez wspomagania się innymi.

Niestety niezmiernie nieraz okazuje się, iż degeneracje stawów kolanowych nie są odczuwalne przez nas znacząco, a postępują – dzieje się to niezwykle powoli, a z tego powodu znaki nie pojawiają się nawet miesiącami – tutaj pomoże osteopata bielsko biała. Za to kiedy tak właściwie już odczujemy dowolną dolegliwość okazuje się, iż stopień zaawansowania jest dość kolosalny oraz nadaje się już do leczenia. O stopniu zaawansowania lub w ogóle występowaniu zwyrodnienia z reguły dowiadujemy się przez badanie rentgenowskie bądź poprzez USG.

Stawy kolanowe leczy się w zależności od uszkodzenia przestrzeni stawowej, jakkolwiek bardzo w szeregu przypadków robi się to poprzez dobre zastrzyki, najczęściej są to zastrzyki, a w następstwie tego stosowana jest tu metoda określana jako wiskosuplementacja, innymi słowy wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w bolące miejsce. Zastrzyki przeważnie wykonuje się w odstępach jednego tygodnia, na jeden staw, a seria takich zabiegów wynosi od trzech do pięciu zastrzyków. Prócz tego stosuje się też metody ponadprogramowe, wspólnie z zastrzykami, a więc takie jak rehabilitacja ruchowa oraz fizykoterapia, leki przeciwzapalne lub przeciwbólowe lub stosowanie preparatów z glukozaminy czy kwasu chondroitynosiarczanowego w sposób doustny. W kwestii stawów niezwykle znacząca jest naturalnie też profilaktyka, jaka obejmuje bezsprzecznie utrzymanie dobrej wagi ciała, dobre dobieranie aktywności fizycznej, a więc nie przeciążanie się, właściwe odżywianie i niebagatelizowanie jakichkolwiek dolegliwości.

Dodaj komentarz