Dzisiejsza czy szablonowa fotografia? Fotograf radzi

Młodzi ludzie zawierający związek małżeński chcą, by ten dzień był dla nich uroczysty, szczególny. Coraz częściej w związku z tym obrzędy ślubne są inne niż wszystkie, wedle indywidualnych scenariuszy. W ostateczności, dzień ślubu ma obowiązek być dniem niepowtarzalnym.

Rozpocząwszy od ślubnych kreacji, poprzez ceremonię zaślubin, wesele, na sesji zdjęciowej kończąc wszystko musi być według ich pomysłu, w wielu przypadkach wychodzącego. Niemalże, jedyną pamiątką ze ślubu oraz wesela jest fotografia ślubna. Właśnie dlatego niezmiernie istotną sprawą jest decyzja w jakim środowisku odbędzie się sesja zdjęciowa – czy w atelier, lub w plenerze, a jeżeli wybierzemy plener, to jaki? Czy zatrudnimy zwykłego fotografa, czy artystę fotografika – sporo dylematów.

Często zdjęcia w atelier są robione jako pamiątka dla rodziny, natomiast coraz częściej pozytywnie sfiksowane sesje fotograficzne trafiają do albumu państwa młodych jako ich osobista dokumentacja tego wydarzenia. Mimo rozmaitych nowatorskich pomysłów zaglądamy z sentymentem w przeszłość patrząc na zdjęcia naszych pradziadków. Fotografia weselna w sepii bądź też biało-czarna. Ma okazję to jest pomysł na podtrzymanie tradycji rodzinnej?

Dobrze wykonany portret zdjęciowy powinien posiadać tzw. duszę. Fotograf po trosze powinien być psychologiem oraz drobiazgowym obserwatorem, aby uchwycić ten ulotny moment ekspresji na twarzy – fotografia ślubna ma bo opowiadać historię prezentowanych osób, co weryfikuje fotograf ślubny Bielsko-biała. Do wykonania właściwej fotografii niebezużyteczne jest dobre światło. Powinno być rozproszone, w związku z tym idealną porą są godziny poranne lub ewentualnie popołudniowe. Jest to podstawa powodzenia.

By młoda para czuła się swobodnie w trakcie sesji zdjęciowej, należy bez jakichkolwiek zahamowań wybrać miejsce, które młodych nie krępuje oraz sprawi, iż będą się zachowywać swobodnie. Żeby odpowiednio wyeksponować głównych bohaterów należy prawidłowo przystosować głębię ostrości, jaka zezwoli na taką ekspozycję postaci jaką chcemy osiągnąć. Fotografia ślubna ma być pamiątką na całe życie, skutkiem tego tak istotne jest dobre przygotowanie się do sesji zdjęciowej. Przez następne lata pragniemy się jakkolwiek nasycać tymi zdjęciami, przypominać sobie ten najwspanialszy moment stworzonego przez nas życia.

Dodaj komentarz