Odmiany blach dachowych – którą kupić?

Przybył czas na renowację dachu, który w przeszłości pokryty był papą bądź też blachą? Z pewnością nie każdy z nas wie jak postępować w czasie jego odnowy. Oto parę wskazówek jak trzeba w takim wypadku postępować. Główną działaniem jaką powinniśmy zrealizować jest oczyszczenie starego pokrycia z wszelkiego typu zanieczyszczeń. Jeśli powstały na nim pęcherze należy je ponacinać, wysuszyć palnikiem gazowym a potem podkleić. Jeżeli tudzież powstały fałdy, należałoby je naciąć i podkleić, lub też całkowicie je zlikwidować.

Reperacje dachów z blachy dachowe wolno wykonać stosując nowoczesne preparaty. W takim wypadku wszelkie zniszczone miejsca dopełniamy masą zbrojoną matą z włókna szklanego – sprawdź też pokrycia dachowe. Na tak przygotowywane podłoże nanosi się za pomocą pędzla preparat bitumiczny, którego zadaniem jest nasączenie oraz zmiękczenie papy. Trwałość tego rozwiązania szacuje się na około 20 lat jednak nie jest to tania inwestycja. Występuje wiele sposobów remontu dachów pokrytych papą w zależności od ich uszkodzenia, my przedstawiliśmy wyłącznie jeden z nich. Coraz więcej terenów zielonych, parków czy ogrodów przeznacza się dzisiaj pod zabudowę.

Twórcy pap odnaleźli rozwiązanie tego kłopotu- wzbogacili swoje oferty o następny produkt, a mianowicie o wyjątkową papę zgrzewalną sprzyjającą do izolacji dachów zielonych, która chroni dach przed przerostem korzeni roślin. Blacha do dachów zielonych składa się aż z dziewięciu warstw (od dołu): podłoże betonowe wykonane ze spadkiem; impregnat; blacha podkładowa; blacha odporna na przerastanie przez korzenie roślin; mata gromadząca wodę; mata drenażowa; mata filtracyjna; powłoka wegetacyjna; strefa roślin. Blacha tego rodzaju nie jest jednakże przeznaczona do hodowania wszystkich rodzajów roślin, wybierając je musimy wziąć pod uwagę ich łatwość aklimatyzacji i w głównej mierze wartość akceptowalnego obciążenia konstrukcji dachu. Gigantyczną zaletą tego typu blachy dachowe jest pomiędzy innymi obszerna odporność poszczególnych warstw na szkodliwe warunki atmosferyczne oraz asekuracja przed defektami mechanicznymi. Miejmy nadzieję, iż artykuł ten w najbliższej przyszłości będzie radował się większą popularnością, bo któż z nas nie pragnąłby mieć kawałka zieleni i spokojnego miejsca do wypoczynku wyłącznie dla siebie?

Komentarze do tej publikacji:

Dodaj komentarz