Piece gazowe versus drewniane – jakie kupić?

W rozmaitego rodzaju kamienicach ciężko jest zamontować jeden piec grzewczy na paliwo stałe by ogrzać cały budynek. Kamienica zazwyczaj jest budynkiem gdzie przebywa kilka rodzin, wobec tego ciężko było żeby zaaranżować ogrzewanie jednym piecem. Ze względu na wysoką skuteczność grzewczą i ekonomię instaluje się piece gazowe. Wyróżnia się tutaj piece stojące i wiszące. Do jednego mieszkania w kamienicy dostateczny będzie piec gazowy wiszący. Stojące są gigantyczne, wykonane z trwalszych materiałów i mniej awaryjne jakkolwiek przy okazji zajmują o dużo więcej kosztownego miejsca.

Piec zasilany jest gazem ziemnym, bezpośrednio pobieranym z instalacji (jeżeli owa istnieje) lub gazem płynnym przechowywanym w pojemnikach zamontowanych pod ziemią lub na przestrzeni, na działce. Kupno zbiornika i wykonanie instalacji wiąże się bezsprzecznie z większymi kosztami niż w przypadku gdy mamy dostęp do instalacji z gazem ziemnym. Na rynku możemy znaleźć również piece kondensacyjne o małej temperaturze spalania, jaka wynosi około 50 stopni Celsjusza. W dawnych epokach węgiel i inne paliwa kopalne, na które zasilane są nowoczesne instalacje grzewcze w budynkach, nie były tak dostępne jak dzisiaj. Kiedyś najpopularniejszym rodzajem pieca były piece na drewno – więcej dowiesz się na witrynie internetowej akcesoria kominkowe. Samo drewno było i jest najtańszym i najłatwiej dostępnym surowcem palnym.

Piece na drewno tym samym nie zostały absolutnie wyparte przez inne systemy grzewcze. Technologia poszła do przodu i piec na drewno stał się teraz niezwykle efektywny i w wielu aspektach poprawniejszy od własnych konkurentów. Z ekologicznego punktu widzenia, spalane drewno emituje o dużo mniej wrogich substancji do atmosfery. Po za tym drewno jest paliwem odnawialnym w przeciwieństwie do gazu, węgla czy ropy. Największymi niemniej jednak pozytywnymi cechami pieców na drewno jest nieduża cena samego paliwa i tańsze koszta użytkowania. Najpopularniejszym piecem na drewno jest kominek. Kominek pełni dwie misje. Ociepla efektownie cały dom a przy okazji ładnie wygląda. Jedyną wadą jest to że drewno spala się o dużo szybciej niżeli np. węgiel. Wypada przy tym na domiar tego instalować podajniki co kojarzy się z dodatkowymi wydatkami.

Dodaj komentarz