Prywatny ogród i uprawy – co hodować?

Zabierając się za gospodarzenie naszej działki zastanawiamy się co byśmy chcieli osiągnąć. Admirujemy ogrody naszych znajomych, sąsiadów oraz innych. Myślimy sobie, że nasza idealna posesja musi błyszczeć wyglądem. Pragniemy, by wszystko tworzyło się jak najprawidłowiej. Od czasu do czasu jest tak, że nam nie wychodzi. Nie załamujemy się. To nas bardziej buduje. Wierzymy w własne możliwości. Angażujemy załogę ogrodników, która zadba o cały wygląd.

Oglądamy projekty i zdjęcia w Internecie oraz podziwiamy, jak za pomocą roślin wolno urządzić raj dla ludzi. Istota ludzka w głębi duszy myśli sobie : Mój ogród ma obowiązek być najpiękniejszy – w tym wspomoże growkit. Bogaci ludzie w szeregu przypadków budują swoje domy i urządzają teren na pokaz. Chcą, by sąsiedzi gadali jacy są okazali. W szeregu przypadków za swoje odłożone fundusze inwestują. Stare powiedzenie : zastaw się, a postaw się działa w ówczesnej Polsce.

Polacy mają takie reprezentatywne poglądy. W ogrodzie znajdują się ścieżki, kaskady i inne różności, a właściwie nikt z nich nie korzysta. Ogród ważny detal dekoracyjny, lecz nie dajmy się zwariować. Tworząc własny ogród nasuwają nam się różne pomysły. Chcemy zastosować jakieś rozwiązanie, dążymy do niego, a potem okazuje się, iż wizja nam się zmieniła. Uważamy, to za nielogiczny pomysł.

Początkowo należałoby wszystko zaplanować sobie w głowie. Krok po kroku notować działania i nie wprowadzać pokaźniejszych zmian. W przeciwnym razie jesteśmy w stanie być niezadowoleni. Rozmaite rozwiązania podsuwają nam znajomi, jednakowoż zwykle się do nich nie wykorzystujemy. Uważamy, iż to my rządzimy, co chcemy posiadać we własnym ogródku. Zagospodarowanie ogrodu leży zwykle w rękach mężczyzny. To on narzuca sprecyzowany schemat, a żona wprowadza poprawki. Wspólnie podejmują decyzje, co gdzie ma być umiejscowione.

Dwie osoby mogą wymienić się celnymi spostrzeżeniami. Łatwiej jest, aniżeli samemu. Planowanie musi najprzyzwoiciej być rozrysowane na etykiecie. Wizja w głowie jest ulotna oraz jesteśmy w stanie potem żałować, iż czegoś zapomnieliśmy. Najporządniej drzewa dekoracyjne kupować do domu w małych rozmiarach. Po paru latach cały ogród będzie świetnie zarośnięty. Duże krzewy są zanadto drogie. Szkoda funduszy.

Dodaj komentarz