Sala ślubna blisko przyrody – w jakim miejscu wyprawić wesele?

Aktualnie istnieje w dalszym ciągu niesłychanie dużo zwyczajów oraz tradycji, które wykorzystywane są podczas przyjęć ślubnych. Z tego też względu w większości wypadków przyjęcia weselne rozpoczynają się przepięknie wykonanym Marszem Mendelsona, w trakcie jakiego pan młody przenosi swą świeżo upieczoną żonę przez próg drzwi do ich wspólnego mieszkania. W tym momencie następną tradycją jest powitanie nowego małżeństwa, przez rodziców, jacy przyjmują ich częstując chlebem oraz solą. W następnej kolejności jakiekolwiek przyjęcie weselne polega na wzniesieniu toastu.

Młoda para popija szampan ze specjalnie przygotowanych kielichów, które potem rzuca za siebie, bezsprzecznie ważny jest fakt, żeby kielichy stłukły się, bo to wróży im fortuna oraz szczęście. W tym też czasie rozpoczyna się już na pełną skale przyjęcie weselne. Z reguły podaje się gościom gorący posiłek, zaś po nim jesteśmy w stanie już upajać się zabawą do białego rana. Rzecz jasna pierwszy taniec musi wykonać para młoda, jaka zazwyczaj wcześniej ustala sobie dany utwór, po to, aby wszystko przebiegło sprawnie – o to dba Zajazd Olsztyn. W następnej kolejności do całonocnej zabawy mogą dołączyć goście.

Obecnie w tańcu ślubnym dominuje rozpiętość. Tradycja miesza się z ewolucją, a tańce przeplatają się z dodatkowymi posiłkami. Niesłychanie ważnym etapem są także oczepiny, które zwyczajowo odbywają się o północy. Kobiety niezamężne ustawiają się w kółku, a potem łapią rzucony przez pannę młodą welon. Tak samo postępują mężczyźni, łapiąc muchę pana młodego.

W tej chwili na scenę wchodzi „nowa para młoda”. Z kolei po oczepinach na sale wjeżdża świetny tort weselny, a w następnej kolejności następuje podziękowanie dla rodzicieli zaaranżowane przez parę młodą. Dalsza część zabawy, zależy w głównej mierze od orkiestry i wodzireja, jaki pełni funkcję organizatora konkursów Tańce, zabawy trwają aż do momentu, kiedy ostatni goście opuszczą przyjęcie weselne. W większości wypadków następuje to w godzinach rannych, zmordowani goście udają się do swoich domów, dziękując parze młodej i jej rodzicom za idealną i świetną zabawę. Wybitnie niejednokrotnie po weselu odbywają się dodatkowego dnia poprawiny.

Dodaj komentarz