Smaczny napój, kojarzący się z letnim odpoczynkiem – Pina Colada

Najlepszy trunek na letnią ochłodę to bezsprzecznie Pina Colada. Serwis tematyczny, który prezentuje trunki z wszystkich krajów, Tragos Del Mundo to miejsce, w jakim więc musiał się znaleźć taki przepis. Pod linkiem https://www.tragosdelmundo.cl/pina-colada/ można wyszukać szczegółowy opis zrobienia Pina Colady a także zaznajomić się z historią drinka bardzo dobrze wszystkim znanego. Pina Colada – to nazwa, jakiej nikomu nie trzeba przedstawiać. To napój zwłaszcza znany na Karaibach. Sławę zyskał w pod koniec lat 70. XX wieku, za pomocą utworu The Pina Colada Song, w aranżacji Ruperta Holmesa. {Sposób zrobienia trunku jest nieskomplikowany. Można go wyszukać na oficjalnej ewidencji drinków International Bartenders Associaton. Są osoby, które do głównego przepisu wlewają nieco więcej rumu kokosowego, co uzależnione jest od ich odczuć smakowych.

Nierzadko dodawany jest też sok z ananasa, zamiast kawałków owocowych. Składniki niezbędne do przygotowania Pina Colady to: czterdzieści pięć mililitrów rumu kokosowego, 45 ml mleka kokosowego, dziewięćdziesiąt mililitrów soku ananasowego, a także 3 kostki lodu. Przygotowanie Pina Colady nie zajmie nikomu sporo czasu. Należy bowiem wkładać lód do miksera oraz wlewać poszczególne składniki kolejno: rum, mleko kokosowe oraz sok ananasowy. Wszystko należy zmieszać aż lód nie będzie precyzyjnie zmiażdżony.

Bez pośpiechu nalewa się cały płyn bez pianki do szklanek. I wówczas jest przygotowany do spożywania. Pina Colada to dobry, słodki karaibski koktajl z alkoholem. Przygotowywany z jasnego rumu, należy podać z lodem, plasterkiem cytryny, jak i plastrem ananasa. Bardziej ekskluzywna wersja sugeruje, że Pina Coladę można podać w wyciętym ananasie. Aby uzyskać delikatną opcję trunku, wymagane części składowe opłaca się umieścić w blenderze. Dokładny przepis, znajdujący się na stronie Tragos Del Mundo pozwala bezzwłocznie przyszykować idealny koktajl alkoholowy na letnią ochłodę.

Dodaj komentarz