W czym transportować malucha? Przetestowane foteliki i wózki

Małe dziecko żąda nadzwyczajnej opieki. Choć zanim nie zacznie samodzielnie chodzić, mnóstwo czasu spędza na rękach mamy czy też w łóżeczku, to jednak wymagane jest coś, w czym bez ryzyka będziemy mogli wozić dziecko. Z małym dzieckiem trzeba wychodzić na częste spacery, albowiem wzmacnia to jego system immunologiczny. Wskutek tego każdemu rodzicowi konieczny jest wózek. W tej sprawie nie mamy co narzekać, albowiem wózki dziecięce to obecnie niezły biznes oraz jest ich na rynku wprost zatrzęsienie. W pierwszej kolejności wózek dobieramy do ilości maluchów, które mają być nim przewożone. Istnieją bowiem wózki bliźniacze, w jakich jechać może dwójka dzieci. Są w stanie one być usadzone obok siebie bądź jedno za drugim.

Naturalnie wózki dobieramy również do wieku oraz wielkości dziecka. Głębokie wózki na kolosalnych kołach przeznaczone są dla maluszków-niemowląt oraz niemowląt. Jeżdżą one w wózku leżąc. Z kolei starsze dzieci, które opanowały już umiejętność siedzenia, wolno przewodzić w tak zwanych spacerówkach. Niezmiernie ważne jest, żeby sprawić hamulce w wózku oraz zadbać o to, by był on maksymalnie stabilny.

Oprócz tego, dla maksymalnego bezpieczeństwa dziecka, zawsze zapinajmy je pasami. Jeżeli jesteśmy posiadaczami samochodu, to aby pewnie transportować dziecko, będziemy potrzebowali fotelika. Foteliki dziecięce powinny być zgodne z normą, by gwarantowały optymalne bezpieczeństwo – przetestuj zatem ofertę na Recaro. Przenoszenie dziecka w foteliku nie jest fanaberią, jednak wymogiem-regulują go przepisy ruchu drogowego. Dziecko, które nie ukończyło 12 lat oraz ma mniej aniżeli 150 cm wzrostu, musi jeździć w foteliku zapięte pasami. Wielu rodziców decyduje się na kupno wózka uniwersalnego, jaki po odczepieniu od stelaża jest jednocześnie nosidełkiem oraz fotelikiem samochodowym. Wybierając dobry wózek prócz wygody potomka weźmy także pod uwagę skonstruowany przez nas styl życia-jeśli jesteśmy wybitnie ruchliwi, mobilni, na pewno sprawdzi się u nas wózek składany.

Dodaj komentarz