W jaki sposób prowadzić własną jednostkę? W jakim miejscu poszukiwać rad?

Jako ludzkość, a już z pewnością jako populacja stworzonego przez nas kraju, odszukaliśmy się w wybitnie zawiłym momencie, gdzie posiadanie potomka to luksus, na jaki mogą sobie pozwolić wyłącznie wybrani. Ewidentnie każda kobieta ma okazję zajść w ciążę i powić dziecko, jednak co potem? Jednym z nadrzędnych haseł społeczeństwa konsumpcyjnego, obok nowości, jest status. Oczywiście już brak lub też posiadanie dziecka określa nasz status, jakkolwiek jeszcze ważniejszym jego wyznacznikiem zostaje to jak wygląda, jak jest ubrane, co je, jakimi przedmiotami jest objęte (w którym drzemie łóżeczku, jakie ma zabawki, co wisi na ścianie w jego pokoju).

Sporo osób robi oryginalny biznes na tej naturalnej potrzebie, która splotła się ze sztucznymi fanaberiami konsumeryzmu, z jakiego nie sposób się wypisać, nie narażając się na wyrzucenie poza margines. Każda matka pragnie dla swojej pociechy jak najlepiej, jednocześnie dziecko staje się wizytówką całej rodziny. To jak wygląda, w co jest przyodziane, jakie ma zeszyty oraz piórnik nabiera nadzwyczajnego znaczenia. Wszyscy spostrzegamy na ulicy te spacerujące pod czujnym okiem opiekunów miniatury dojrzałych, gdzie chodnik wydaje się wybiegiem dla malutkich modeli.

Jakim sposobem wygląda dzień osoby rozglądającej się za pracą? Wydaje się, iż wszyscy niesłychanie odpowiednio zdajemy sobie sprawę z tego, na czym polega poszukiwanie innowacyjnego lub tylko dodatkowego zajęcia przez osobę, jaka z takiego czy innego powodu została źródła dochodu pozbawiona. Każdy, albo prawie każdy, znalazł się dawno temu w podobnej sytuacji oraz nie jest tajemnicą, iż poszukiwanie pracy to identycznie skomplikowane, jeśli nie trudniejsze, zajęcie jak sama praca.

Prywatny biznes nie jest przecież dla każdego, co uwydatnia serwis internetowy http://nowoczesny.net.pl/. Znakomita część społeczeństwa zdolnego do podjęcia pracy w tak nazywanej budżetówce twierdzi, może to przejaw samoświadomości, a może tylko brak wiary w swoje siły, że angażowanie się w prowadzenie własnej działalności gospodarczej przewyższa ich możliwości, jest niebezpieczne, wiąże się z pomocnymi i niełatwymi obowiązkami, płaceniem składek ZUS, podatków VAT oraz dochodowego, a to tylko niektóre z wymienianych przez te osoby niedogodności, czy obowiązków. W miarodajnym sensie ich obawy są jak w najwyższym stopniu uzasadnione.

Dodaj komentarz