W jakim miejscu wyszukiwać informacji o piłce, piłkarzach oraz sporcie?

Bodajże każdy młody chłopiec chciał być w dojrzałym życiu zawodowym piłkarzem. Pragnęliśmy grać w największych klubach zagranicznych, chcieliśmy mieć takie umiejętności, jak w największym stopniu nam znani, legendarni piłkarze. Nie raz wcielaliśmy się w postać Ronaldo lub innego piłkarza, którego nazwisko zna każdy. Takim treningiem i preparacją się do egzekwowania stworzonego przez nas wymarzonego zawodu zawodowego piłkarza były ćwiczenia na boisku szkolnym lub na leśnych polanach. Chłopcy, koledzy, w różnym wieku, z przeróżnymi zdolnościami zbierali się na boisku i rozgrywali mecz.

Futbol pospolity w każdym pewno kraju jest szalenie kultowy. Króluje się swoimi rozporządzeniami. Tu nieraz nie wykorzystuje się takich zasad, jak na prawdziwym boisku, jak w prawdziwym meczu. Piłkarze są w rozmaitym wieku – w futbol uliczny odgrywają młodzi chłopcy, jednakowoż oraz dojrzali panowie. Nie ma tu żadnych ograniczeń. W futbol ma okazję zagrać i niezmiernie sprawny młody chłopak oraz pan z nadwagą, który pragnie się poruszać, który chce pobiegać po boisku.

Komukolwiek wolno zagrać w piłkę. W każdym meczu występują nie tylko piłkarze – jacy bez wątpienia są głównym bohaterami spotkania, lecz także i kibice. Sami nie raz oglądaliśmy mecz nadawany w telewizji, byliśmy na stadionie, w jakim miejscu prowadzone były rozgrywki. Bywa, że piłka nożna to stworzona przez nas obszerna pasja, nasze hobby. Interesujemy się piłką, oglądamy mecze, jednak także sami takie rozgrywamy czy wchodzimy na stronę Wiadomości o piłce nożnej. Rzecz jasna nie są to rozgrywki na najwyższym poziomie.

Jesteśmy jakkolwiek jedynie amatorami, ludźmi, jacy nie zawodowo grają w futbol uliczny, którzy tylko pogłębiają pasje. Nie wiążemy swojej przyszłości ze sportem w sposób profesjonalny. Interesujemy się futbolem ulicznym a rozgrywanie meczów z przyjaciółmi powoduje nam znaczną radość. Wskutek tego również tak entuzjastycznie popołudniami, gdy jedynie mamy wolny czas idziemy na nieduże boisko, na polanę, by ograć. Nie musimy mieć obszernych boisk, nie wymagamy, by były one gładkie z zieloną murawą. Nam wystarczy jedynie ledwo niewielki plac, gdzie będziemy mogli pokopać piłkę, w jakim miejscu będziemy w stanie za pomocą kamieni wskazać dwie bramki.

Dodaj komentarz