Współczesne rolnictwo – uprawa roślin oraz użycie śruty sojowej

Rolnicy uprawiają niezwykle różne rzeczy. Jest to w zasadzie zboże, warzywa i owoce. Jakikolwiek rolnik osobiście decyduje, co pragnie posiać. Samodzielnie podejmuje decyzję, czy skupić się na uprawie zboża, hodowli bydła czy na przykład na ogrodnictwie. Coraz to znacznie bardziej zyskowne staje się hodowanie roślin ekologicznych. Muszą być jednak rozmaite potwierdzenia na to, że rośliny rzeczywiście takie są.

W pewnych momentach wypada w następstwie tego wypełnić formalności, zgłosić taki sposób uprawy do stosownych miejsc, urzędów, uzyskać właściwe zaświadczenia. Ma prawo to być męczące, szczególnie dla rolnika, który nie zna się na takich rzeczach, który nie ma tyle wolnego czasu, aby biegać i organizować formalności. Coraz więcej jest amatorów roślin ekologicznych.

Ludzie pragną odżywiać się zdrowo. Pragną posiadać pewność, że warzywa które jedzą są jarzynami ekologicznymi, wyhodowanymi bez użycia chemicznych i trujących nawozów. Takie rośliny są o dużo droższe, ciężej jest jednak je wyhodować. Musimy zatroszczyć się o to, żeby były regularnie plewione, w odpowiednim momencie zerwane. Znamy chociaż kilkanaście o ile nie kilkadziesiąt nazw roślin uprawnych, zdajemy sobie sprawę z tego, jak one wyglądają, jak rosną, kiedy tak właściwie je się zbiera. Najogromniejszą wiedzę na ten temat mają naturalnie rolnicy, jacy stosują tutaj. To oni absorbują się uprawą roli, w tym też uprawą roślin uprawnych. Wyróżnić możemy siedem grup takich oczywiście roślin. Pierwsza z nich to buraki – cukrowe oraz pastewne.

Wielu rolników zajmuje się naturalnie uprawą takich roślin. Grupa druga to rośliny paszowe. Są to przeróżnego typu trawy, rośliny strączkowe, motylkowate. Trzecią grupę stanowią rośliny oleiste. To z nich pozyskujemy olej. To pomiędzy innymi gorczyca, len lub rzepak. Grupa czwarta to flory zbożowe. Wszyscy prawdopodobnie wiemy, jak wygląda pszenica, żyto lub kukurydza. Następne grupy to warzywa i ziemniaki. Ostatnią grupę stanowią jarzyny sadownicze, do jakich zaliczamy drzewka owocowe i rośliny jagodowe. Tak wiec wybór mamy wielki. Możemy decydować, co chcemy zjeść. Niektóre warzywa czy owoce mają nadzwyczaj niemało wartości odżywczych, inne mają znikomą ilość witamin.

Dodaj komentarz