Za dużo samochodów w Polsce – nadszedł czas na autokasację

Przynajmniej pod jednym względem w zwięzłym czasie doścignęliśmy resztę Europy. Od paru lat, jednakowo jak oni, my także narzekamy na brak żadnego punktu parkingowego. Zachodnie stolice przymuszone były już dawno wyprowadzić ruch uliczny poza centra, bo wywoływało to korki oraz kłopoty z parkowaniem. U nas zaczyna już być podobnie i nie brakuje miejscowości, w których nawet nie ma co próbować poszukiwać takiego miejsca, ponieważ z góry rozumie się samo przez się, że nasze starania są skazane na porażkę.

Jednakże Zachód poszedł po rozum do głowy oraz postanowił poradzić sobie z kłopotem za pomocą parkingów piętrowych bądź podziemnych – rozwiązaniem jest także autokasacja Radom, oczywiście dotyczy to tylko aut, jakie już nie będą jeździć. Tym sposobem na niewielkiej przestrzeni zmieści się o dużo więcej aut. W Polsce jak na razie nieśmiało sięgamy po takie rozstrzygnięcia. Miasta ociągają się z tego typu inwestycjami, woląc przeznaczyć pieniądze na co innego.

Jakkolwiek jest to już ostatni dzwonek dla włodarzy miast, bowiem niebawem sytuacja wymknie nam się spod kontroli. Najporządniej radzą sobie z brakiem miejsc parkingowych spółdzielnie lokalowe. Powstawały one najczęściej w minionej epoce, kiedy samochodów było dwadzieścia razy mniej niż dzisiaj, co przekładało się także na miejsca parkingowe. Z biegiem lat niemniej jednak udało się z reguły. Każdy ma własne upodobania względem samochodów. Jedni wolą prędkie auta, inni zdecydowanie o wiele bardziej wolą uwzględniać w tym bezpieczne pojazdy. Korzystanie z samochodu jak wiemy jest dosyć powszechne.

Dziś posiadanie samochodu jest o dużo prostszym zadaniem do spełnienia, niż było to pokazane kilkanaście lat temu, gdzie samochody były de facto czymś wartościowym. Dziś na każdym kroku jesteśmy w stanie zmienić auto na poprawniejsze, szybsze, czy lepiej wyposażone. Dział motoryzacyjny opiera się także na postępie technologicznym. O wiele porządniej respektowane pozostają samochody, jakie są w jakiś sposób dopasowane do komfortu jazdy.

Dodaj komentarz