Zabezpieczenie z siatki – wykorzystanie na autostradzie

W naszym kraju nadzwyczaj niejednokrotnie dochodzi do wypadków drogowych, w jakich cyklicznie będą uczestniczyć piesi. Z tego również powodu stosuje się wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, szczególnie zaś na tych odcinkach, gdzie nie można się spodziewać sygnalizacji świetlnej, czy na przewozach autostradą. W takich miejscach niezwykle przyzwoicie sprawdzają się siatki autostradowe, jakie będą się różnić od szablonowych tym, że są gruntownie inaczej plecione.

Prócz tego są znacznie grubsze oraz lepiej znoszą warunki atmosferyczne, a ich odporność dochodzi do trzydziestu lat, w czasie gdy schematyczne siatki ogrodzeniowe zużywają się już po pięciu, dziesięciu.

Mamy prawo jednakże zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście obecność takiej siatki jak brama ogrodzeniowa w obszarze niezabudowanym jest potrzebna. Z reguły nie wolno mieć tutaj wątpliwości, gdyż wielokrotnie autostrady prowadzi się poprzez tereny leśne, które będą się rozciągać na wiele kilometrów. Istnieje zatem obszerne ryzyko, że niespodziewanie może w takim miejscu wyskoczyć na jezdnię leśna zwierzyna, jak na przykład sarna.

W takiej sytuacji kierowca, zaskoczony takim obrotem spraw, może nie mieć należycie dużo czasu na reakcję i dojdzie do dodatkowego wypadku, jaki może być katastrofalny w skutkach. Poza tym na takich terenach częstokroć buduje się domy rodzinne, co prawda nie przy samej autostradzie, niemniej jednak w niedalekiej odległości od niej. Istnieje w takim razie i takie prawdopodobieństwo, że gdzieś w pobliżu mogą bawić się dzieci i z ciekawości będą chciały wybrać się na przechadzkę, aż do samej autostrady.

Jeżeli zaś będziemy zastanawiać się nad tym, czy taki szczegół aranżacji powierzchni jest atrakcyjny, to z pewnością nie można go określić tutaj pozytywnie. Psuje on widok na zielony teren, jaki będzie się rozciągać dokoła i może stanowić nawet swego typu pułapkę. Jeśli ktoś się zgubi w lesie oraz będzie chciał się przedostać na autostradę, żeby załapać się na przejazd autostopem, może się zaskoczyć, gdy zobaczy przed sobą wysoką siatkę, po jakiej niesłychanie trudno będzie się przedostać na drugą stronę.

Dodaj komentarz